Medomet Mellarius OptiLine 4.r.elektrický a nohami P52

Kód: MEL_EL
Dotace
18 150 Kč
Momentálně nedostupné

Tangenciální medomet na čtyři rámky s elektrickým pohonem 230 V o výkonu 110W. Šířka koše je 31 cm, medomet je tedy vhodný na většinu rámků. Medomet je vyroben z leštěných nerezových plechů, splňující atesty pro styk s potravinami.

Detailní informace

Detailní popis produktu

O medometech Mellarius řady OptiLine

Medomety Mellarius OptiLine jsou zárukou vysoké kvality a dlouhé životnosti. Tyto medomety jsou vyráběny ze silnějších nerezových plechů (0,8 až 1 mm) a jsou vybaveny masivními nohami, které zvyšují stabilitu medometu. Široká škála ručních i elektrických medometů v tangenciální či radiální variantě.

Moderní konstrukce

Medomety řady Mellarius OptiLine mají moderní konstrukci, s možností demontáže nohou. Bubny medometu je vyroben z nerezové oceli, určené pro potravinářské účely o dostatečné síle (0,8 až 1 mm), tak aby nemohlo jednoduše docházet k nechtěným promáčklinám. Celá konstrukce medometů je vyráběna za pomoci plazmového svařování. Při konstrukci je kladen důraz na hladné povrchy, které lze snadno čistit.

Koše medometů jsou vyráběny s hustší sítí nerezových drátů, díky tomu je síla plástve při vytáčení rozložena na větší plochu a nedochází tak k zařezávání drátů do včelího díla. K výrobě košů jsou použity kruhové tyče, které jsou odolné proti kroucení. Kruhové povrchy bez ostrých hran se také snáze čistí.

Inovativní je také systém nohou, které jsou na medometu rozmístěny a připevněny tak, aby celý medomet dosáhl maximální stability. Nohy jsou z masivního materiálu a svojí vlastní vahou přispívají ke stabilitě při vytáčení. Díky jednoduchému, ale pevnému spojení lze nohy jednoduše sundat, čímž se stane celý medomet mnohem skladnější a vy jej můžete bezpečně uložit do dalšího použití.

Snadná demontáž

Systém pohonu je vždy umístěn v horní části medometu, což poskytuje možnost snadné údržby. Díky tomuto řešení je koš medometu ve spodní části volně umístěn na kuličkovém ložisku. Pohon je umístěn na upínací liště, na které jsou zároveň široké panty pro kryty z plexiskla. Upínací lišta s pohonem je dostatečně masivní, opět z leštěného nerezového materiálu, pro snadnou údržbu. Po sejmutí horní lišty s pohonem, která je připevněna dvěma hvězdicovými šrouby, lze celý pohon jednoduše sundat. Stejně tak jednoduše vyndáte celý koš z medometu a můžete snadno celý medomet i koš zvlášť vyčistit.

Ověřený pohon s možností změny otáček

Medomety řady OptiLine jsou osazeny spolehlivým elektromotorem o dostatečném výkonu 110 W. Tyto motory jsou osazeny vlastním ventilátorem, pro lepší chlazení. Součástí motoru je robustní manuální systém plynulé regulace otáček. Převod síly motoru do koše medometu je zajištěn mechanickou převodovkou pro optimální rozsah otáček vytáčení.

Motor umožňuje změnu otáček a tedy změnu směru otáčení celého koše, což zvyšuje pohodlí při vytáčení. Včely mají tendenci stavět buňky v lehkém sklonu (4° až 5°) nahoru - tak aby z nich ukládaný med nevytékal, navíc takto uložený med zajistí jistou stabilitu plástu. Pro včelaře to má nevýhodu, protože když plástev uloží do medometu, míří buňky jedním směrem, a pokud je tento směr proti směru otáčení, pak med špatně vytéká a může se stát, že v plástvích část medových zásob zůstane. Proto je výhodou mít medomet s možností oboustranného vytáčení.

Technické parametry medometu

 • Šířka koše: 31x48 cm
 • Typ koše: s hřídelí
 • Výška medometu ve smontovaném stavu: 104 cm
 • Výška medometu včetně pohonu: 120 cm
 • Výška kohoutu od země: 38 cm
 • Vnější průměr bubnu: 66 cm
 • Motor: 110W
 • Regulace: plynulá, manuální
 • Směr otáčení: oba

Hlavní výhody medometu

 • Kvalitní nerezové materiály s leštěným povrchem.
 • Používané koše mají hustou mřížku – neničí včelí plástve.
 • Jednoduchý systém rozložení nohou – snadné skladování.
 • Snadné demontování pohonu a koše medometu – pohodlné čištění.
 • Kvalitní elektrický motor 110 W

Medomety jsou z oficiální německé distribuce. Dle dispozic skladu jsou dodávány s černými nebo šedými nohami. Motor 110W je dodáván v modrém, červeném nebo bílém provedení.

Doplňkové parametry

Kategorie: Medomety
Hmotnost: 25 kg